Aktualności

Sochaczewska debata o bezpieczeństwie

Data publikacji 21.11.2019

Wczoraj w SCK Boryszew odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu na terenie powiatu sochaczewskiego. Przedstawiciele jednostek samorządowych bardzo pozytywnie ocenili współpracę z Policją i stwierdzili, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie.

Wczoraj o 16.00 w sali Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbyła się debata społeczna w całości poświęcona bezpieczeństwu na terenie powiatu sochaczewskiego. Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie, insp. Michał Safjański powitał przybyłych gości i wyjaśnił istotę organizacji debat, które są doskonałą okazją do wymiany informacji między policją, samorządem, a mieszkańcami powiatu.

Szef sochaczewskich policjantów omówił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu, a także działania priorytetowe dzielnicowych. Skupił się również na bezpieczeństwie seniorów, którzy w ostatnim czasie narażeni byli na ataki ze strony oszustów.

Ważnym punktem debaty była prezentacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, którą online poprowadzili asp. szt. Paweł Rynkiewicz i mł. asp. Izabela Senderowska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. W dalszej części spotkania omówiono i zachęcano do zainstalowania aplikacji Moja Komenda, która ułatwia kontakt z dzielnicowymi na terenie całej Polski.

Mieszkańcy zgłaszali wnioski, których realizacja przez Policję, samorządy lub instytucje poprawi poczucie bezpieczeństwa.

Obecni na debacie przedstawiciele samorządów bardzo dobrze ocenili współpracę z sochaczewskimi policjantami, a także skuteczność w zwalczaniu przestępczości. Samorządowcy zauważyli, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. 

Powrót na górę strony