Znakowanie rowerów - KMP w Radomiu

Znakowanie rowerów

Znakowanie rowerów

Data publikacji 06.08.2019

Komenda Miejska Policji w Radomiu zachęca wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania rowerów. Procedura polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu „engrawer”, oznaczenia oraz wydaniu właścicielowi tzw. „dowodu rejestracyjnego” jako poświadczenia rejestracji pojazdu w bazie danych Policji. Policjanci znakują rowery w każdy czwartek.

Oznaczenie roweru zostaje naniesione na ramie roweru w widocznym miejscu. Na naniesiony numer zostaje naklejona naklejka z kodem zawierającym numer identyfikacyjny. Podczas znakowania wypełniana jest karta identyfikacyjna, która jest przechowywana w jednostce. Właściciel roweru otrzymuje dowód identyfikacyjny. Znakowanie jest bezpłatne. Aby oznakować rower wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości. Policja będzie dysponować bazą zawierającą dane osób, które zdecydowały się oznakować swoje rowery. Dzięki temu w przypadku ich ewentualnej kradzieży i późniejszego odzyskania, możliwa będzie błyskawiczna identyfikacja właściciela.

Rower można  znakować w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu w każdy czwartek w godz. 10.00–12.00.

Znakowanie rowerów odbywa się także przy okazji różnego rodzaju festynów, imprez kulturalno - sportowych z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych.

Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony