Aktualności

Roztrzygnięcie konkursu "Najpopularniejszy dzielnicowy roku 2022" na terenie powiatu radomskiego

Data publikacji 24.01.2023

18 stycznia w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu odbyło się podsumowanie konkursu na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2022”, w którym brało udział 30 dzielnicowych z powiatu radomskiego. Konkurs zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w Radomiu we współpracy z Starostwem Powiatowym w Radomiu, odbywał się w listopadzie ubiegłego roku. Swój głos można było oddać poprzez wypełnienie ankiety i wrzucenie jej do specjalnych skrzynek umieszczonych w budynkach użyteczności publicznej.

Po podsumowaniu głosów, zwycięzcą konkursu został st. sierż. Tomasz Ulewiński z Posterunku Policji w Jastrzębi, drugie miejsce zajął asp. sztab. Mirosław Płachta z Komisariatu Policji w Pionkach, a trzecie miejsce st. sierż. Karol Januszek również z Posterunku Policji w Jatrzębi.

W środę 18 stycznia w Komendzie Miejskiej Policji odbyło się wręcznie nagród. W uroczystym spotkaniu wzięli udział między innymi: Wicestarosta Radomski Krzysztof Kozera wraz z Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Joanną Czerwińską, którzy objęli patronatem wspomnianą uroczystość. Wicestarosta, Pani Dyrektor wraz z Komendantem Miejskim Policji w Radomiu insp. Konradem Krakowiakiem oraz Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu mł. insp. Grzegorzem Michorkiem wręczyli dyplomy i nagrody dla najlepszych dzielnicowych z terenu powiatu radomskiego.

Uroczyste spotkanie było rówież okazją do gratulacji sierż. Łukaszowi Roli, przewodnikowi psa, który pełni służbę w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym. "Alfa" mimo krótkiego stażu służby ma już na swoim koncie pierwszy sukces - w okolicy miejscowości Zwoleń odnalazła zaginioną starszą kobietę. Zakup "Alfy" -dwuletniego owczarka pełniącego zadania patrolowo-tropiące został sfinansowany ze środkow przekazanych w 2022r roku właśnie przez Starostwo Powiatowe w Radomiu.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

mł. asp. Karolina Krawczyk

Powrót na górę strony