Aktualności

Zaczęło się od przekroczenia prędkości. Kierowca był nietrzeźwy i poszukiwany do odbycia kary aresztu

Data publikacji 20.01.2023

Nietrzeźwy kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość i został zatrzymany przez patrol drogówki. W trakcie interwencji okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary 120 dni pozbawienia wolności.

W środę (18.01) około godziny 19.30 w Radomiu na ulicy Kozienickiej policjanci drogówki prowadzali kontrolę pod kątem przekroczeń dopuszczalnej prędkości przez kierujących. W trakcie tych działań zatrzymali do kontroli 41-letniego kierującego pojazdem marki Saab, który jechał za szybko o 28 km/h. W trakcie kontroli kierowca bardzo dziwnie się zachowywał, był niespokojny, chciał wysiadać z pojazdu. Policjanci radomskiej drogówki nie dali się zwieść i wyczuleni na podejrzane zachowania osób legitymowanych sprawdzili mężczyznę w systemach policyjnych. Po kilku minutach okazało się dlaczego kierowca był zdenerwowany, otóż był poszukiwany celem odbycia kary 120 dni aresztu. Dodatkowo mundurowi w trakcie rozmowy wyczuli od niego woń alkoholu i postanowili sprawdzić swoje podejrzenia poddając kierowcę badaniu, które wykazało prawie promil alkoholu w organizmie.

41-latek został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji celem przekazania do aresztu, dodatkowo został skierowany na niego wniosek o ukaranie do sądu za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz przekroczenie prędkości.

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu

Powrót na górę strony