Aktualności

Szukali zaginionej 80-latki, natrafili na skradziony łup

Data publikacji 28.11.2022

W trakcie poszukiwań 80-letniej zaginionej kobiety policjanci Wydziału Ruchu Drogowego radomskiej komendy natrafili na skradziony rower oraz radio samochodowe, które zostało zrabowane chwile wcześniej z jednego z pojazdów.

W sobotę  (27.11) kilka minut przed północą do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wpłynęła informacja o zaginięciu 80-letniej kobiety, która około godz. 19 wyszła z domu i do niego nie wróciła. Kobieta na stałe przyjmowała leki i miewała zaniki pamięci.

Do poszukiwań seniorki skierowano kilka patroli policji w tym załogę radomskiej drogówki. W czasie patrolowania parku przy ul. Pallotyńskiej policjantów zainteresował pozostawiony przy drzewie rower znanej marki. Obok roweru pod fragmentami mebli leżała torba sportowa. Policjanci po sprawdzeniu przedmiotów ujawnili w torbie radio samochodowe. Okazało się, że przedmioty pochodzą z przestępstwa. Radio zostało chwilę wcześniej skradzione z jednego z samochodów zaparkowanych na ul. PCK. Prawdopodobnie włamywacze zostali spłoszeni przez liczne patrole policji skierowane w okolicę włamania z powodu zaginięcia 80-letniej kobiety. Właścicielka zrabowanego odtwarzacza odzyskała go niemal natychmiast. Policjanci przeprowadzają czynności mające na celu ustalenie sprawcy kradzieży. Mundurowi kontynuując poszukiwania zaginionej kobiety odnaleźli ją po kilku godzinach i bezpiecznie odwieźli do domu.

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa

Powrót na górę strony