Aktualności

Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem

Data publikacji 15.11.2022

Okres jesienno-zimowy niesie zagrożenia dla osób bezdomnych utraty ich zdrowia, a nawet życia z powodu wychłodzenia. Jest coraz zimniej, szczególnie w nocy, dlatego radomscy policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Zwracajmy uwagę na bezdomnych. Nie bądźmy obojętni na cudzą krzywdę bo każdy z nas może pomóc.

Radomscy policjanci jak co roku w okresie jesienno-zimowym podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu wychłodzenia. Policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, m.in. klatki schodowe, piwnice budynków mieszkalnych, opuszczone budynki, a także ogródki działkowe. Funkcjonariusze współpracują także z instytucjami powołanymi do niesienia pomocy osobom bezdomnym i samotnym.

Apelujemy do wszystkich, żeby nie przechodzić obojętnie wobec osób, które potrzebują pomocy np. leżących w parkach czy na działkach. Często mylne jest przekonanie, że jedynym powodem takiego zachowania jest ich stan trzeźwości. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni. Posiadając informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych prosimy, aby przekazywać je do właściwych instytucji także policji. Pamiętajmy, że czasami tylko jeden telefon może uratować komuś życie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997 lub 112.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Powrót na górę strony