Aktualności

Bezpieczeństwo pieszych w oku policyjnych kamer

Data publikacji 08.11.2022

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim nadal plagą radomskich kierowców. Tylko w ostatnim tygodniu ukarano kilkunastu kierowców niestosujących się do zakazu wyprzedzania lub omijania pojazdów na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi.

W minionych dniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem pieszych, w miejscach gdzie dochodzi do ich częstych potrąceń, zarejestrowali za pomocą wideorejestratora oraz bezzałogowego statku powietrznego policji  wykroczenia godzące bezpośrednio w bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi z radomskiej drogówki systematycznie prowadzą działania mające na celu eliminowanie z ruchu kierujących, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. 

Przypominamy, że tego  rodzaju wykroczenia według taryfikatora zagrożone są mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 15 pkt karnych.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych lub przejazdu dla rowerów.

  • ustępowania pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu lub wchodzącemu na nie;
  • nie wyprzedzania na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim;
  • nie omijania pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. 

Do pieszych apelujemy o zachowanie ostrożności podczas wchodzenia na przejście dla pieszych oraz stosowanie się do obowiązku korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko w miejscach wymaganych przepisami tj. poza obszarem zabudowanym, ale zawsze gdy poruszamy się po drodze dla poprawienia naszego bezpieczeństwa.

 

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP Radom

Opis filmu: Bezpieczeństwo pieszych w oku policyjnych kamer

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.28 MB)

Powrót na górę strony