Nietrzeźwy kierowca nie zatrzymał się do kontroli i spowodował kolizje - Aktualności - KMP w Radomiu

Aktualności

Nietrzeźwy kierowca nie zatrzymał się do kontroli i spowodował kolizje

Data publikacji 18.01.2021

19-letni kierujący audi nie zatrzymał się do kontroli i spowodował kolizje. Policjanci zatrzymali młodego mieszkańca gminy Kowala, który jak się okazało kierował pod wpływem alkoholu. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Komisariatu III zwrócili uwagę na osiedlu Południe na pojazd marki audi, który miał z tyłu przywiązane sanki. Chcieli zatrzymać auto do kontroli, ale młody kierowca zignorował polecenia policjantów i zaczął uciekać. Podczas ucieczki uszkodził wiatę przystankową, a później wjechał do rowu. W miejscowości Trablice próbował jeszcze uciec pieszo, ale udaremnili to policjanci. Kierowcą był 19-letni mieszkaniec gminy Kowala. Kierował w stanie  nietrzeźwości - badanie alkomatem wykazało 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy  młodemu kierowcy, który jak się okazało uprawnienia ma dopiero od 3 miesięcy.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczka przed interweniującym patrolem to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony