Trudne warunki drogowe- apelujemy o ostrożność - Aktualności - KMP w Radomiu

Aktualności

Trudne warunki drogowe- apelujemy o ostrożność

Data publikacji 18.01.2021

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do zmieniających się często warunków atmosferycznych.

Okres zimowy  zdecydowanie nie sprzyja kierującym, którzy każdego dnia muszą się zmagać z trudnymi warunkami na drodze. W związku z panującymi na drogach zmiennymi warunkami prosimy wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie sytuacji, które mogą rozpraszać naszą uwagę. Pamiętajmy, że przed wykonywaniem manewrów na drogach należy upewnić się czy możemy je bezpiecznie wykonać nie narażając innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas weekendu odnotowaliśmy 23 kolizje i 3 wypadki drogowe.

W piątek około godz. 15 w lesie, w okolicy miejscowości Małomierzyce kierująca pojazdem Mini nie dostosowała prędkości, straciła panowanie nad autem, wjechała do rowu i dachowała. 35-latka trafiła do szpitala.

W sobotę po godz. 19 w miejscowości Grabina 34-letni kierujący renault nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i dachował w rowie. Do szpitala trafiło 4 osoby, na szczęście niepotrzebna była hospitalizacja i po badaniach wszyscy wrócili do domu.

W niedzielę o godz. 16 w miejscowości Ślepowron zderzyły się 2 pojazdy. 40-latek kierujący audi skręcając w lewo do posesji nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z vw, którym kierował 35-latek. 5 osób trafiło do szpitala – po badaniach wróciły do domu.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie zimowym jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W trudnych warunkach, przy śliskiej nawierzchni radzimy jechać zdecydowanie wolniej oraz zachowywać  bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego.

 

Justyna Leszczyńska

KMP Radom


 

 

 

Powrót na górę strony