Uwaga! Zmieniły się numery telefonów do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu - Aktualności - KMP w Radomiu

Aktualności

Uwaga! Zmieniły się numery telefonów do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu

Data publikacji 02.06.2020

Komenda Miejska Policji w Radomiu i jej podległe komisariaty i posterunki policji dołączyły do jednostek Policji w kraju, które już zmieniły numery telefonów. Aby dodzwonić się do jednostki Policji, zamiast numeru kierunkowego będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47.

Jednak ze względu na skalę przedsięwzięcia planowany jest kilkumiesięczny okres, podczas którego równolegle będą funkcjonowały dotychczas używane numery telefonów.

Efektem uruchomienia wyróżnika jest kompleksowa zmiana sposobu wybierania oraz kierowania połączeń dla stacjonarnych telefonów resortowych w tym Policji, która ma znaczenie dla obywateli, ale również dla samych policjantów i pracowników Policji.

Wyróżnik AB=47 należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju. Do tej pory każda jednostka Policji zapewniała kierowanie ruchu pomiędzy publiczną siecią telekomunikacyjną (PSTN) a siecią resortową we własnym zakresie, co powodowało, że numeracja każdego z województw odzwierciedlała publiczną numerację opartą o podział na 49 stref numeracyjnych. Zmianie ulegnie sposób wybierania numeru resortowego z sieci publicznych stacjonarnych i komórkowych.

Wszystkie aktualne dane teleadresowe znajdują się na stronie internetowej KMP w Radomiu oraz w aplikacji "Moja Komenda".

 

KOMENDA MIEJSKA POLICJI W RADOMIU

numer telefonu

47 701 26 30

Powrót na górę strony