Aktualności

Ostatnie wakacyjne spotkanie

Data publikacji 01.09.2017

Z okazji pożegnania wakacji 31 sierpnia br. radomscy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, spotkali się z mieszkańcami naszego miasta.

W czwartek na ulicy Żeromskiego mundurowi przypomnieli najmłodszym jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły i podczas powrotu ze szkoły do domu. Wskazali przy tym jak ważne dla bezpieczeństwa każdego pieszego i rowerzysty jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności poprzez używanie elementów odblaskowych. Podczas spotkania policjanci tłumaczyli dzieciom jak ich używać by były one dobrze widoczne przez innych uczestników ruchu drogowego.

Dzięki funkcjonariuszom ze Straż Granicznej dzieci poznały sposób powstawania i zabezpieczania śladów daktyloskopijnych oraz miały okazję odwzorowania swoich linii papilarnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również znakowanie rowerów przygotowane przez policjantów Wydziału Prewencji KMP w Radomiu.

Ponadto, przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzić będą stałą, systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowaną głównie na profilaktykę.

asp.sztab. Kamila Adamska

Powrót na górę strony