Aktualności

KOLEJNY NIETRZEŹWY KIERUJĄCY ZATRZYMANY PRZEZ PRZASNYSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 22.04.2024

Pomimo ciągłych apeli, ryzyka utraty prawa jazdy czy dotkliwych kar finansowych, nadal znajdują się kierowcy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Przasnyscy policjanci, zatrzymali 38-letniego mieszkańca pow. nidzickiego, który kierował pojazdem osobowym mając w organizmie 1,63 promila alkoholu. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna oraz kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 3.

W minioną niedzielę (21.04) w Przasnyszu na ul. Juliusza Słowackiego, przasnyscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW X5, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie 1,63 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz działając na podstawie nowych przepisów, zabezpieczyli auto na strzeżonym parkingu na poczet przyszłej kary. O konsekwencjach, jakie poniesie 38-letni mieszkaniec powiatu nidzickiego, zadecyduje sąd, który podejmie decyzję o wysokości kary i ewentualnym przepadku mienia.

Zanim zdecydujemy się wsiąść za kierownicę po alkoholu, zastanówmy się jakie mogą być tego konsekwencję. Pamiętajmy, że każda ilość alkoholu w naszym organizmie, powoduje obniżenie naszej koncentracji i opóźnia naszą reakcje. 

Przasnyscy policjanci wobec pijanych kierowców zawsze będą stosować zasadę ZERO TOLERANCJI.

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony