Aktualności

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM- ELIMINACJE POWIATOWE

Data publikacji 18.04.2024

17 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu odbyły się powiatowe eliminacje XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy rozwiązywali testy wiedzy sprawdzające znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. Najlepsze drużyny będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach rejonowych.

Uczniowie szkół podstawowych powiatu przasnyskiego mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem tegorocznego turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Przasnyszu. Uczniowie szkół podstawowych, podzieleni na dwie kategorie wiekowe, mieli do rozwiązania dwa testy wiedzy z zakresu zasad i przepisów ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym (pierwszeństwo na skrzyżowaniu).  Poprawne rozwiązanie testów wymagało szczegółowej wiedzy i przygotowania. W I grupie wiekowej, I miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych, a w II grupie wiekowej, I miejsce zdobyła drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy wiedzy i mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności będą dobrze wykorzystywane na drogach.

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony