Aktualności

Podsumowanie działań „Prędkość” oraz "ROADPOL Safety Days" na drogach powiatu przasnyskiego.

Data publikacji 21.09.2023

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu włączyli się do ogólnopolskich działań „Prędkość”, których celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Na przasnyskich drogach mundurowi ujawnili łącznie 33 wykroczenia polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości. W trakcie trwania kampanii ROADPOL Safety ukierunkowanej na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, przasnyscy policjanci odwiedzili najmłodszych mieszkańców naszego miasta i przypomnieli im o zasadach, jakie panują na drodze.

W dniach 16-22 września 2023 roku trwa Europejski Tydzień Mobilności oraz prowadzona jest akcja pod nazwą  ROADPOL Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do akcji włączyli się również przasnyscy policjanci, którzy odwiedzili najmłodszych mieszkańców naszego miasta i przypomnieli im podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

W dniu 20 września odbyły się również ogólnopolskie działania „Prędkość. Celem organizowanej akcji była walka z „piratami drogowymi”, a tym samym ograniczenie zdarzeń drogowych i ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy łamią przepisy drogowe. Działania prowadzone były na terenie całej Polski i miały również charakter prewencyjny. Policjanci uświadamiali kierujących nie tylko w zakresie obowiązujących uregulowań i zaostrzonych kar, ale również podkreślali, że przestrzeganie przepisów i odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym jest podstawą bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

Podczas wczorajszych działań policjanci ruchu drogowego skontrolowali 48 pojazdów i ujawnili 33 wykroczenia dotyczące przekroczeń prędkości. W jednym przypadku mundurowi zatrzymali prawo jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym.

Pamiętajcie, że bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do obowiązujących limitów prędkości, natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, ale też własnych umiejętności.

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony