Aktualności

NIE RYZYKUJ ZBADAJ SWOJĄ TRZEŹWOŚĆ

Rozpoczyna się weekend, dlatego przasnyscy policjanci przypominają, że w holu budynku Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swój stan trzeźwości do dyspozycji jest alkomat. To urządzenie dostępne jest przez całą dobę i pozwala na samodzielne sprawdzenie trzeźwości. Policjanci zachęcają do korzystania z tego urządzenia, aby wcześniej zanim wsiądziemy za kierownicę sprawdzić czy w naszym organizmie nie ma już alkoholu. Przypominamy, że jazda będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności!

Każda chętna osoba  może przyjść do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu i wykonać samodzielnie badanie stanu trzeźwości. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału policjanta. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik - dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już prowadzić pojazd. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu.

Zanim zdecydujemy się wsiąść za kierownicę po alkoholu, zastanówmy się jakie mogą być tego konsekwencje. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz wysoką karą finansową. Pamiętajmy, że każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

 

 

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony