Aktualności

PODSUMOWANIE KRAJOWYCH DZIAŁAŃ ,,NURD´´ NA TERENIE POWIATU PRZASNYSKIEGO

Data publikacji 23.03.2023

Wczoraj przasnyscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym celem tych cyklicznie prowadzonych działań jest poprawa bezpieczeństwa tej grupy użytkowników ruchu, których praktycznie nie chroni nic poza własnym rozsądkiem i odpowiedzialnym stosowaniem się do obowiązujących przepisów.

Wczoraj (22.03) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów bo to oni właśnie mają najmniejsze szanse w konfrontacji z pojazdem mechanicznym. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego. Przez cały dzień policjanci z przasnyskiej drogówki ujawnili 34 wykroczenia, polegające między innymi na: przekraczaniu dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz jazdę wzdłuż po przejściu dla pieszych przez kierujących rowerami. Podczas działań ogólnopolskiej akcji na terenie powiatu przasnyskiego nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszego lub rowerzysty dlatego śmiało można uznać, że podjęte przez funkcjonariuszy działania okazały się sukcesem.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, takie działania prowadzone są cyklicznie przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

KPP Przasnysz

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony