Aktualności

KOLEJNY KIERUJĄCY Z ZAKAZEM ZATRZYMANY PRZEZ PRZASNYSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 20.03.2023

Ostatnie dni pokazują, że łamanie zakazu prowadzenia pojazdów jest nagminne. Policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę, który mimo tego środka karnego prowadził pojazd. Teraz kierujący za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie ma tygodnia, by policjanci nie natrafiali podczas kontroli na przypadki, w których osoby prowadzące pojazd posiadają orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów – nierzadko wszystkich pojazdów mechanicznych. W ostatnich dniach odnotowaliśmy kolejny taki przypadek.

18 marca w miejscowości Karwacz gm. Przasnysz, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu podczas pełnionej służby zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi A4. Podczas kontroli okazało się, że 22- letni mężczyzna kierując autem złamał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Czym jest taki zakaz? Zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym. Sąd orzeka go wobec osób, które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego czyli za spowodowanie wypadku drogowego, katastrofy w komunikacji, bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwa, a najczęściej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Taki zakaz prowadzenia pojazdów otrzymuje ta osoba, która bardzo poważnie zawiodła jako kierowca na każdej linii, naraziła bezpieczeństwo swoje i innych. Za to jest właśnie taka kara -zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Osoba, która narusza ten zakaz popełnia przestępstwo wynikające z artykułu 244 kodeksu karnego, zagrożone karą więzienia od 3 miesięcy do lat 5.

 

KPP Przasnysz

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony