Aktualności

KIM JEST POLICJANT ? I NA CZYM POLEGA JEGO PRACA? SPOTKANIE FUNKCJONARIUSZY Z UCZNIAMI

Data publikacji 20.03.2023

Policjanci wspólnie z pracownikiem Zespołu Kadr i Szkoleń z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu przeprowadzili spotkanie z uczniami klas VIII Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu. Podczas spotkania uczniowie poznali kulisy zawodu policjanta oraz zapoznali się z poszczególnymi etapami procedury kwalifikacyjne związanej z przyjęciem do służby oraz z możliwościami rozwoju jakie daje praca w Policji. Funkcjonariusze zachęcali aby w przyszłości, po zakończeniu edukacji uczniowie wstępowali w szeregi naszej formacji.

W trakcie spotkania przasnyscy policjanci wspólnie z pracownikiem wydziału  kadr  opowiadali o zawodzie policjanta. Szczegółowo informowali zainteresowanych o poszczególnych szczeblach rekrutacji. Omawiali, jakie wymagania muszą spełniać przyszli kandydaci do pracy w Policji oraz czym zajmują się funkcjonariusze w poszczególnych wydziałach.

Wyjaśniono młodzieży, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji, rzetelności, sumienności oraz odporności na wiele trudnych sytuacji występujących  w codziennej służbie. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o przywilejach mundurowych, ale również o trudach pełnionej przez nich służby.

Policjanci odpowiadali na liczne pytania zadawane przez młodzież. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji odsyłamy do strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, gdzie w zakładce „Praca” znajdują się niezbędne informacje związane z procedurą rekrutacji. O szczegóły można się również zwracać do Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, tel. 47 7048 234.

 

KPP Przasnysz

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony