Aktualności

NIETRZEŹWY KIERUJĄCY ZATRZYMANY PRZEZ PRZASNYSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 17.03.2023

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który pod wpływem alkoholu zdecydował się na jazdę ciągnikiem rolniczym. Niestety pomimo licznych apeli policjantów i prowadzonych akcji, nadal zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenie powodują dla innych użytkowników dróg.

W środę tj. 16 marca w miejscowości Budki gm. Chorzele, policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy, którym kierował 52-letni mieszkaniec gminy Chorzele. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 0,46 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Przasnysz

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony