Aktualności

PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ. OKAZAŁO SIĘ, ŻE MA SĄDOWY ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW

Data publikacji 17.03.2023

Spore problemy czekają kierowcę, który został zatrzymany przez policjantów przasnyskiej drogówki. Mężczyzna o 69 kilometrów na godzinę przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, a do tego kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci za zbyt szybka jazdę nałożyli na niego wysoki mandat. Oprócz tego za popełnione przestępstwo grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

W czwartek, w miejscowości Parciaki Stacja gmina Jednorożec policjanci przasnyskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi 4. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 69 km/h, za co został ukarany wysokim mandatem karnym. Ale to nie koniec kłopotów 35-latka, który jak się okazało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych  wydany przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce.

Policjanci przypominają, wsiadanie za kierownicę pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

KPP Przasnysz

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony