Aktualności

115 km/h w OBSZARZE ZABUDOWANYM

Data publikacji 15.11.2022

W minioną niedzielę, ( 13 listopada br.) około godz. 13.30 w miejscowości Zaręby (gm. Chorzele ), policjanci z przasnyskiego Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej, 22 letniego kierującego samochodem osobowym marki Renault, który w terenie zabudowanym, poruszał się z prędkością 115 km/h.

Z uwagi na rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości  aż o 65 km/h w terenie zabudowanym,  kierujący pojazdem mieszkaniec pow. przasnyskiego, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych oraz otrzymał  14 punktów karnych. Interweniujący policjanci dodatkowo ustalili, że mężczyzna w połowie września 2022 roku na terenie pow. pułtuskiego, dopuścił się podobnego wykroczenia . W tym przypadku przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. za co otrzymał został ukarany przez pułtuskich policjantów, mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto w CEPIK-u zostało dodane 10 punktów karnych. Ponadto policjanci skierowali do właściwego starostwa powiatowego wniosek o wydanie decyzji o zatrzymaniu uprawnień.

Przypominamy, że kierowca który przekracza dozwoloną prędkość minimum o 50 km/h, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić pojazdy okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy o wyobraźnię i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania na drodze, w tym nadmierna prędkość,  mogą doprowadzić do tragicznych i nieodwracalnych zdarzeń drogowych.

 

KPP Przasnysz

asp.szt.Krzysztof Błaszczak

Powrót na górę strony