Aktualności

Debata społeczna w Przasnyszu

Data publikacji 25.10.2019

23 października 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Przasnyszu, odbyła się Debata Społeczna poświęcona naszemu powiatowi, a której hasłem przewodnim było „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wicestarostwa Powiatu Przasnyskiego Waldemar Trochimiuk, Burmistrz Miasta Przasnysz  Łukasz Chrostowski, Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu kom. Łukasz Jędrasik. Obecni byli również przedstawiciele innych służb mundurowych, dyrektorzy placówek oświatowo – wychowawczych z Przasnysza i powiatu przasnyskiego, przedstawiciele seniorów, mieszkańcy Przasnysza i powiatu przasnyskiego oraz uczniowie szkół średnich z Przasnysza.

Debata była poświęcona bezpieczeństwu na terenie Przasnysza i powiatu przasnyskiego. Na początku spotkania Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak przywitał wszystkich uczestników debaty. Następnie Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu nadkom. Michał Szpakowski, omówił stan bezpieczeństwa  powiatu przasnyskiego. W dalszej części swojego wystąpienia Naczelnik Szpakowski omówił między innymi zgłoszenia odnotowane w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zaprezentował  stan realizacji wniosków, które zostały zgłoszone podczas  debaty społecznej, która odbyła się 13 czerwca ubiegłego roku. Po zaprezentowaniu uczestnikom debaty powyższych zagadnień, wszyscy  mogli włączyć się do wspólnej dyskusji na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie.  Głównym tematem poruszanym przez uczestników debaty była nadmierna prędkość pojazdów na drodze W 544 w miejscowości Czernice Borowe i prośba o wspieranie władz samorządowych Gminy Czernice Borowe o zamontowanie w  Czernicach  Borowych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad  fotoradaru lub odcinkowego pomiaru prędkości.

Komendant Łysiak podsumowując spotkanie, podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie na debatę. Podkreślając przy tym, że nasze bezpieczeństwo zależy nie tylko od działań Policji ale również od wszystkich instytucji pozarządowych a w głównej mierze od nas samych.

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Błaszczak

Powrót na górę strony