Aktualności

19 –latek przekroczył dozwoloną prędkość i stracił prawo jazdy

Data publikacji 11.07.2019

Wczoraj ( 10 lipca 2019 roku) po godzine 10, patrol ruchu drogowego w Przasnyszu na ul. Kolejowej, zatrzymał do kontroli kierującego mazdą, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h.

Ulica Kolejowa jest jedną z dłuższych ulic Przasnysza, a zarazem  posiadająca prosty odcinek drogi  co powoduje, że kierowcy na tym odcinku , bardzo często  przekraczają dozwoloną prędkość.  Powyższy fakt  mieszkańcy ul. Kolejowej oraz ulic przyległych wielokrotnie zgłaszali  za pośrednictwem  Krajowej Mapy Zagrożeń i Bezpieczeństwa.

 Prędkość jaką wskazał miernik prędkości 19 letniemu kierującemu mazdą to 109 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h. Różnicę 59 km/h, jaką  wykazało policyjne urządzenie a prędkością dozwolono na tym odcinku drogi , młody kierujący  tłumaczył pośpiechem.  Za popełnione wykroczenie, 19 latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, 10 punktami karnymi, a swoje pierwsze  prawo jazdy, które posiadał od roku  stracił  na 3 miesiące.

Pamiętajmy o tym,  że zgodnie z obowiązującym prawem, policjanci zatrzymają kierującym uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zbudowanym. Jeśli kierowca mimo tego  dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Natomiast  kolejna już trzecia  „wpadka" bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i obowiązkiem  ponownego zdawania egzaminu.

Nadmierna prędkość to nadal  główna przyczyna wypadków do jakich dochodzi na naszych drogach w tym  tych najtragiczniejszych w skutkach.

Powrót na górę strony