Aktualności

Przekroczyli dopuszczalną prędkość. Ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi

Data publikacji 18.12.2023

W miniony weekend policjanci przysuskiej komendy zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość, nie stosując się tym samym do przepisów ruchu drogowego. Niechlubnym rekordzistą okazał się 25-latek, który jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 159 km/h. Mimo wielokrotnych apeli i wysokich kar, na naszych drogach nie brakuje nadal nieodpowiedzialnych kierowców.

Pomimo wielokrotnych apeli i wysokich kar, na naszych drogach w dalszym ciągu nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. W ubiegły weekend, policjanci przysuskiego ruchu drogowego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy znacznie przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym i zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami oprócz wysokich mandatów, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, zostali ukarani punktami karnymi.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 25-letni kierowca osobowego vw, który w niedzielę, około godziny 16, w miejscowości Zbożenna, przekroczył dozwoloną prędkość o 109 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy, pośpiech kosztował przysuszanina 15 punktów karnych i mandat w wysokości 2500 złotych.

W sobotę około godziny 9 na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Zbożenna, policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę mercedesa, który jechał z prędkością o 56 km/h większą od obowiązującej w obszarze zabudowanym. 23-letni mieszkaniec gminy Wieniawa został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.

122 km/h w obszarze zabudowanym, w tym samym dniu, osiągnął 44 – letni kierujący bmw z powiatu opoczyńskiego, który na terenie gminy Gielniów został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.

Pamiętajmy ! Wsiadając za kierownicę, odpowiadamy nie tylko za siebie i swoich pasażerów, ale także za innych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drodze w największej mierze zależy od nas samych.

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony