Aktualności

Pożar w budynku policji. Na szczęście, to tylko ćwiczenia...

Sprawdzenie efektywności przyjętych rozwiązań w zakresie ochrony przeciwpożarowej to ważne zadanie każdego właściciela budynku. Obowiązek przeprowadzenia ćwiczeń w tym zakresie wynika z regulacji prawnych. W środę ćwiczenia takie odbyły się w budynku Komendy Powiatowej Policji w Przysusze.

Pożar, który wybuchł w Komendzie Powiatowej Policji w Przysusze, częściowo zdezorganizował funkcjonowanie jednostki. Zarządzono natychmiastową ewakuację policjantów i pracowników Policji, z wyniku na rozprzestrzenianie się zagrożenia. Mogło być bardzo niebezpiecznie, lecz na szczęście to były tylko ćwiczenia przeciwpożarowe. Do zdarzenia doszło wczoraj, tuż po godzinie 12:00. Ogień zauważono w pomieszczeniu na parterze budynku. Zaalarmowano kierownictwo komendy, które zarządziło ewakuację. Z uwagi na usytuowanie płonącego pomieszczenia – z dala od drogi ewakuacyjnej, była możliwość sprawnego opuszczenia komendy. Do akcji gaszenia wezwano zastęp Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Przysuchy. Strażacy przystąpili błyskawicznie do działań i w krótkim czasie uporali się z żywiołem. Oddymili również większość pomieszczeń, a po zakończeniu swoich zadań pozwolili na ponowne wejście do jednostki. 
Na szczęście były to tylko ćwiczenia przeciwpożarowe, które miały sprawdzić funkcjonowanie planu działań ratowniczych. Sprawdzono w akcji m.in. schemat szybkości zawiadamiania o istniejącym zagrożeniu, sprawność i skuteczność praktycznych umiejętności wszystkich służb.


asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony