Aktualności

Debata ewaluacyjna w Lipinach

Na terenie Zespół Szkół im. dr Heleny Spoczyńskiej w Lipinach odbyła się debata ewaluacyjna, na której podsumowano realizację wniosków złożonych podczas poprzedniej debaty. W spotkaniu z policjantami wzięli udział uczniowie i kadeci.

W Lipinach odbyła się debata ewaluacyjna, podczas której podsumowano realizację wniosków złożonych na poprzedniej debacie. Zgłoszony wniosek o zmianę infrastruktury drogowej na drodze krajowej Nr 12 w Przysusze – utworzenie lewoskrętu przed boiskiem piłkarskim, został przekazany do realizacji odpowiednim instytucjom.

Prezentację multimedialną, w której zawarto stan realizacji wniosków i porady dotyczące bezpieczeństwa młodzieży w obszarze uzależnień, przedstawiła policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Przysusze.

Uczestnikom spotkania przedstawiono także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa z perspektywy użytkownika, zgłaszającego lokalne zagrożenie. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, wręcz intuicyjna. W kilku prostych krokach, wybierając jedno z 27 kategorii zagrożeń, można poinformować Policję, o sytuacji wymagającej działania w celu poprawy bezpieczeństwa. Realizacja zgłoszenia odbywa się w ciągu 7 dni. Uwaga, aplikacja nie służy do zgłaszania pilnych interwencji Policji.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i udział w debacie.

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony