Aktualności

Trudne warunki na drogach przyczyną zdarzeń drogowych

Data publikacji 29.11.2023

Trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że na drogach pojawia się błoto pośniegowe i lód. Pamiętajmy, aby o tej porze roku zachować wzmożoną ostrożność, podczas poruszania się w ruchu drogowym. Niesprzyjające warunki przyczyniły się wczoraj do trzech zdarzeń drogowych, które miały miejsce na terenie powiatu przysuskiego.

Około godz. 13.25 w miejscowości Gaj, gm. Przysucha, 70-letni kierujący autobusem szkolnym, przewożąc sześcioro dzieci w wieku od 9 do 12 lat, na zakręcie drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na śliskiej jezdni zsunął się pojazdem do rowu. Nikomu nic się nie stało. Kierowca autobusu był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Przed godziną 14, dyżurny przysuskiej komendy został powiadomiony o kolejnym zdarzeniu drogowym. W miejscowości Krajów, gm. Przysucha, 28-letnia kierująca fordem, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, straciła panowanie nad kierowanym pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu.  Na szczęście kierująca nie odniosła żadnych obrażeń.

Poważniejsze w skutkach okazało się zdarzenie z miejscowości Beźnik, gm. Przysucha. Około godz. 15:30 kierująca toyotą nie dostosowała prędkości do warunków, jakie panowały na drodze, a następnie wjechała do rowu. 56-latka została przewieziona do szpitala, uskarżając się na ból kręgosłupa.

Policja apeluje, aby zawsze dostosowywać prędkość do warunków ruchu! Szczególnie pamiętajmy o tym o tej porze roku, kiedy warunki atmosferyczne są trudne i mogą zmienić się w mgnieniu oka.

 

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony