Aktualności

„Pierwszy weekend wakacji”

Data publikacji 23.06.2017

Wzmożony ruch pojazdów i pieszych na drogach związany ze zbliżającymi się wakacjami może spowodować wzrost zagrożenia w ruchu drogowym. Tym samym wzorem lat ubiegłych zmierzając do poprawy bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas rozpoczynających się wakacji, w dniach od 23 do 25 czerwca 2017 roku policjanci w całym kraju przeprowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny weekend - Pierwszy weekend wakacji 2017”.

W dniach  23-25 czerwca policjanci przysuskiej drogówki prowadzić będą wzmożone działania prewencyjno – kontrolne pn. „Pierwszy weekend wakacji". Podczas najbliższego weekendu należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci będą zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Funkcjonariusze będą też przeprowadzać liczne kontrole stanu trzeźwości kierowców.

W trakcie działań policjanci będą stosowali zasadę „zero tolerancji” w przypadku ujawnienia  wykroczeń, będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, a w szczególności: wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych znajdujących się na przejściu dla pieszych, wykonywanie niebezpiecznych manewrów, jazdę z nadmierną prędkością, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa czy wykroczenia popełniane przez samych pieszych.


Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Przypominamy o odpowiednim przygotowaniu pojazdów do podróży i zabraniu ze sobą niezbędnych dokumentów.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony