Aktualności

Spotkanie z policjantami w Skrzyńsku i Mariówce

Data publikacji 22.06.2017

Wczoraj, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze brali udział w festynie rodzinnym, zorganizowanym przez radę rodziców uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Skrzyńsku oraz spotkali się z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum z Mariówki. W trakcie wizyt mundurowi propagowali bezpieczne postawy, szczególnie teraz, tuż przed zbliżającymi się wakacjami.

Spotkanie z policjantami było również okazją do tego, aby dowiedzieć się czegoś więcej o ich pracy i zobaczyć z bliska wykorzystywany przez nich na co dzień sprzęt służbowy. Uczniowie i ich rodzice mogli obejrzeć policyjny radiowóz, sprzęt policyjny, który był prezentowany przez dzielnicowego – asp. szt. Adama Tepera. W trakcie spotkania dzielnicowy przybliżał założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, aplikacji „Moja Komenda” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej – sierż. Izabela Górazdowska, w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” oraz lokalnej akcji „Włączam myślenie, gdy odpoczywam w terenie” przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznych zachowań nad wodą oraz podczas zbliżających się wakacji.

Mundurowi omawiali bezpieczne zachowania oraz odpowiadali na pytania uczestników imprezy dotyczące zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Celem wizyty było także uwrażliwienie młodych rowerzystów na bezpieczne zachowanie na drodze, co wpisuje się w założenia ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony