Aktualności

Zakończone działania Alkohol i Narkotyki

Data publikacji 07.06.2017

Wczoraj policjanci na Mazowszu, w tym również w powiecie przysuskim prowadzili działania Alkohol i Narkotyki, mające na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Funkcjonariusze podczas działań sprawdzali, czy kierujący nie są pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Podczas całego dnia policjanci na terenie całego powiatu przysuskiego dokonali ponad 170 kontroli stanu trzeźwości, ujawniając 3 nietrzeźwych rowerzystów:

Po godzinie 17 w miejscowości Kozieniec, gm. Potworów, 42 – letni mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierował rowerem po drodze publicznej;

Dwie godziny później w Przystałowicach Małych policjanci zatrzymali do kontroli 48 – latka, który mając powyżej 2 promili alkoholu w organizmie kierował rowerem;

W Krzesławicach około 21, policjanci badaniu stanu trzeźwości poddali 75 – letniego cyklistę, który był w stanie nietrzeźwości, wynoszącym 2,2 promila w wydychanym powietrzu.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby wykazali się odpowiedzialnością i zrezygnowali z prowadzenia pojazdu lub roweru po alkoholu. Prosimy pamiętać też o kolejnym dniu po spożyciu alkoholu, gdzie choć możemy się czuć dobrze, to alkohol utrzymuje się w organizmie.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony