Aktualności

Nie(trzeźwy) weekend w powiecie

Data publikacji 29.11.2022

Przysuscy policjanci są szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie będąc pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców. W ten weekend zatrzymali 4 uprawnienia do kierowania pojazdami.

W sobotę, około godziny 12:30 na terenie gminy Gielniów, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 42-latka, kierującego vw. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Również w sobotę około godziny 14, w miejscowości Klwów, dzięki obywatelskiemu zatrzymaniu, z ruchu został wyeliminowany kolejny nietrzeźwy kierujący. 72 – letni mężczyzna wsiadł za kierownicę vw mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W tym samym dniu, tuż po godzinie 16:00, na terenie gminy Wieniawa, 29 letni mężczyzna, mając ponad 3 promile alkoholu i tegoroczny prawomocny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kierował Toyotą po drodze publicznej, po czym stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego uderzył w słup energetyczny, powodując jego złamanie.

W niedzielę, chwilę po godzinie 8, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 49-latka, kierującego seatem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

O godzinie 17:30 w msc. Grabowa, gm. Potworów, policjanci ruchu drogowego zatrzymali 36-latka z powiatu zwoleńskiego, który kierował pojazdem, pomimo cofniętych do tego uprawnień. Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Z niedzieli na poniedziałek, o godzinie 1:30 w Borkowicach, został zatrzymany do kontroli drogowej kierujący skodą. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Apelujemy!

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.

Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu przysuskiego. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych w wypadkach. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym skrajną nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

asp. szt.  Aneta Wilk

Powrót na górę strony