Aktualności

Festyn rodzinny w Skrzyńsku

Data publikacji 05.06.2017

Funkcjonariusze z przysuskiej Policji spotkali się z dziećmi i rodzicami na festynie rodzinnym pod nazwą „I Dni Bezpieczeństwa” w Skrzyńsku. Spotkanie było okazją do przekazania podstawowych zasad bezpieczeństwa, jak również promowanie aplikacji „Moja Komenda” oraz działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, dzielnicowy miejscowości Skrzyńsko oraz technicy kryminalistyki uczestniczyli w pikniku rodzinnym pod nazwą „I Dni Bezpieczeństwa”.

Podczas imprezy, w trakcie której było wiele atrakcji dla dzieci, nie zabrakło rozmów o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze z przysuskiej komendy omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również w zbliżającym się okresie wakacyjnym dotyczące: bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpiecznego korzystania z kąpielisk wodnych oraz podczas spacerów po lesie. Policjantka przypominała również najmłodszym, jak zachować się z przypadku kontaktu z obcą osobą lub niebezpiecznym zwierzęciem. Wśród najmłodszych oraz ich rodziców policjanci promowali aplikację „Moja Komenda” oraz działania „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Dzieci poznały także indywidualne wyposażenie do służby policjanta oraz na czym polega praca funkcjonariuszy. Atrakcją spotkania stał się również radiowóz policyjny, do którego można było wsiąść i przez chwilę poczuć się jak stróż prawa.

Jednak największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyła się możliwość „uwiecznienia” odbitek linii daktyloskopijnych swoich dłoni przez techników policyjnych. Kolejka nie miała końca, a technicy mieli pełne ręce roboty.

Spotkanie było również okazją do wręczenia dzieciom opasek odblaskowych, które zobowiązały się nosić na co dzień. 

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony