Aktualności

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Data publikacji 16.11.2022

Policjantka z Zespołu Profilaktyki odwiedziła najmłodszych z Przedszkola w Przysusze oraz Szkoły w Borkowicach. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz podczas kontaktu z psami. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez policjantkę pytania.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci praktycznie każdego dnia odwiedzają dzieci i młodzież. Tym razem zawitali do milusińskich z Przedszkola w Przysusze oraz Szkoły w Borkowicach. Tu dzieci okazały się bardzo śmiałe i gdy tylko policjantka pojawiła się w drzwiach przedszkola, zaczęły zadawać im pytania.

Dzieciaki chciały wiedzieć, na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Prowadząca spotkanie udzieliła kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu. Podkreślała, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Ponadto policjantka pokazała, jak zachować się podczas spotkanie z psem, który nie posiada właściciela. Na zakończenie dzieci w ramach nagrody mogły zobaczyć policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem.

 

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony