Aktualności

„Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta" w Lipinach i w Przysusze

Data publikacji 14.11.2022

W Zespole Szkół w Lipinach oraz w ZS nr 2 im. L. Skowyry w Przysusze odbyły się warsztaty prewencyjne z młodzieżą pn. „Bezpieczeństwo finansowe młodego konsumenta". Działania odbyły się jako jeden z etapów projektu pn. „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta" (II edycja).

Celem głównym projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta na rynku poprzez wzrost wiedzy i świadomości zagrożeń związanych z obrotem pieniędzmi (w tym pieniądzem elektronicznym) oraz uczestnictwem w transakcjach handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki ryzyka przestępstw internetowych. W projekcie przewidziane są m. in.: organizacja warsztatów prewencyjnych dla uczniów szkół średnich w powiatach garnizonu mazowieckiego; organizacja konkursu plastycznego dla uczniów szkół średnich na opracowanie projektów okładek notatników zeszytowych z treścią dotyczącą bezpieczeństwa konsumenta.

Uczniowie z tych dwóch szkół przystąpili do projektu i wzięli udział w konkursie plastycznym pn. "Bezpieczny Konsument - to ja!"

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony