Aktualności

Bezpiecznie przedszkolaki z Przysuchy i Skrzyńska

Data publikacji 25.10.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze kontynuują w szkołach i przedszkolach spotkania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa. Tym razem odwiedzili najmłodszych z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Przysusze oraz ze Skrzyńska. Mundurowi mówili o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W przedszkolach policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze przeprowadziły dla dzieci spotkania pn. „Bezpieczeństwo dziecka na drodze”. Policjantki opowiadały o zasadach zachowania się na drodze oraz o zagrożeniach, z jakimi dzieci mogą się spotkać w drodze do przedszkola. Mundurowi zwrócili uwagę na znaczenie kamizelek oraz innych elementów odblaskowych. Policjanci podkreślali, że najważniejsze jest własne bezpieczeństwo i zachowanie ograniczonego zaufania wobec  kierowców jak i innych osób obcych. W trakcie spotkania mundurowi objaśniali do czego służą numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Nie zabrakło tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku, kontaktu z osobą obcą oraz co należy zrobić, gdy zaatakuje agresywne zwierzę.

Wspólne działania podejmowane przez szkołę i Policję mają szansę poprawić bezpieczeństwo każdego dziecka i przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków oraz niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

asp. szt. Aneta Wilk

Powrót na górę strony