Aktualności

Zebra i przedszkolaki z Ninkowa na pasach – spotkanie profilaktyczne

Data publikacji 19.09.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze kontynuują w szkołach i przedszkolach spotkania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa. Tym razem, policjantka odwiedziła najmłodszych z Przedszkola w Ninkowie, gdzie mówiła o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Profilaktyczka z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze przeprowadziła dla dzieci spotkanie w ramach kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”.

Policjantka opowiadała o zasadach zachowania się na drodze oraz o zagrożeniach, z jakimi dzieci mogą się spotkać w drodze do przedszkola i szkoły. Zwróciła uwagę na znaczenie kamizelek oraz innych elementów odblaskowych, podkreślając, że najważniejsze jest własne bezpieczeństwo i zachowanie ograniczonego zaufania wobec kierowców jak i innych obcych osób. W trakcie spotkania objaśniła do czego służą numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Zdobytą wiedzę najmłodsi szkolili na drodze, znajdującej się w pobliżu przedszkola. Dzieci niosły plakaty promującą akcję „Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH!!!”. Akcja prowadzona była na przejściu dla pieszych, by zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa dzieci.

Nie zabrakło tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku, kontaktu z osobą obcą oraz co należy zrobić, gdy zaatakuje agresywne zwierzę.

Nie tylko bezpieczeństwo w ruchu drogowym wzbudziło zainteresowanie maluchów, spotkanie było dla nich również okazją do zadania wielu pytań dotyczących codziennej pracy policjanta i obejrzeniu policyjnego radiowozu.

asp. szt. Aneta Wilk

 

Powrót na górę strony