Aktualności

Podsumowanie działań Alkohol i Narkotyki na terenie powiatu przysuskiego

Data publikacji 30.05.2017

28 maja 2017 roku policjanci na Mazowszu, w tym również w powiecie przysuskim prowadzili działania Alkohol i Narkotyki, mające na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Funkcjonariusze podczas działań sprawdzali, czy kierujący nie są pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Podczas całego dnia policjanci na terenie całego powiatu przysuskiego dokonali blisko 200 kontroli stanu trzeźwości, ujawniając 2 nietrzeźwych na terenie gminy Potworów: kierującego motorowerem, mającego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad 3 promile. Spośród kontrolowanej grupy, 2 kierujących zostało poddanych badaniom na zawartość narkotyków.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby wykazali się odpowiedzialnością i zrezygnowali z prowadzenia pojazdu po alkoholu. Prosimy pamiętać też o kolejnym dniu po spożyciu alkoholu, gdzie choć możemy się czuć dobrze, to alkohol utrzymuje się w organizmie.

Apelujemy też do innych osób, które nie reagują,  gdy widzą nietrzeźwego za kierownicą. W taki sposób dają ciche przyzwolenie na możliwy, tragiczny w konsekwencji scenariusz wydarzeń.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony