Aktualności

„Tygodniówka” drogowa

Data publikacji 11.05.2017

Miniony tydzień na drogach powiatu przysuskiego to 1 kolizja drogowa, 150 mandatów karnych i 5 zatrzymanych praw jazdy. W związku z tym zdarzeniami apelujemy do kierujących o rozsądek i ostrożność podczas jazdy.

We wspomnianym okresie policjanci ujawnili 3 nietrzeźwych, a przez to, nieodpowiedzialnych kierowców:

W dniu 06.05 około godziny 16 w Nieznamierowicach, gm. Rusinów, 71 – letni mężczyzna, będąc w stanie po użyciu alkoholu, wynoszącym 0,20 alkoholu w wydychanym powietrzu, kierował po drodze publicznej osobowym fordem.

Dwa dni później, w poniedziałek 08.05,  około godz. 21:30 w Potworowie, policjanci przysuskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki vw, którym kierował 55 – letni mieszkaniec powiatu przysuskiego. Sprawdzono stan trzeźwości, który wykazał, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości, wynoszącym blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Natomiast w środę – 10.05 w miejscowości Wieniawa, 27 – latek z powiatu przysuskiego, będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym prawie 2 promile alkoholu w organizmie, kierował osobowym vw,  po drodze publicznej.

Efektem nieodpowiedzialnych zachowań są zatrzymane prawa jazdy.

Policjanci w dalszym ciągu przypominają kierowcom, że jadąc zbyt szybko stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia nie tylko dla siebie, ale również dla innych osób korzystających z dróg. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów, a także przypominamy, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h,  skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Podczas ubiegłego tygodnia przysuscy policjanci zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych, 5 praw jazdy. Ponadto 630 kierujących zostało poddanych badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, mandatami zostało ukaranych 150 kierujących i pieszych.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony