Aktualności

Podsumowanie działań „Prędkość”

Data publikacji 20.04.2017

Wczoraj, na terenie całego powiatu przysuskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. „Prędkość”. Kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Sprawdzali także stan trzeźwości kierowców. Podczas działań, policjanci ujawnili 16 przypadków przekroczeń prędkości.

Mimo zapowiedzi ogólnopolskich działań pn. „Prędkość” odnotowano przekroczenia prędkości na terenie powiatu przysuskiego. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Przysusze nałożyli 16 mandatów za te wykroczenie.

Działania "Prędkość", realizowane w środę, były częścią wzmożonych działań prewencyjno - kontrolnych, prowadzonych na drogach powiatu przysuskiego. Głównym celem działań było zapobieganie niebezpiecznym zdarzeniom drogowym. Policjanci zwracali szczególną uwagę nie tylko na prędkość, ale także wszelkie wykroczenia i przestępstwa drogowe. Patrole sprawdzały również czy kierujący i pasażerowie stosują się do przepisów dotyczących przewozu pasażerów, w tym przewozu dzieci. 

Przypominamy, że od  18 maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian.

Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony