Aktualności

W weekend działania „Motocykl”

Data publikacji 07.04.2017

W najbliższy weekend policjanci zapowiadają wzmożone działania kontrolne na drogach. Pod szczególnym nadzorem znajdą się motocykliści i motorowerzyści. Działania prowadzone będą na terenie całego garnizonu mazowieckiego.

Bezpieczeństwo motocyklistów.

W roku 2016 na drogach garnizonu mazowieckiego Policji w wypadkach drogowych zginęło 25 motocyklistów. Natomiast w I kwartale 2017 roku doszło już do 6 wypadków z udziałem motocyklistów, w których śmierć poniosła 1 osoba. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, policjanci ruchu drogowego zapowiadają wzmożone kontrole, zarówno motocyklistów jak i motorowerzystów. A wszystko to w ramach prowadzonych działań prewencyjno - kontrolnych, które przeprowadzone będą w dniach 8 i 9 marca na drogach mazowieckiego garnizonu Policji.

Policjanci kontrolować będą prędkość jazdy, stan techniczny jednośladów, używanie kasku ochronnego. Sprawdzać będą wymagane dokumenty i uprawnienia do kierowania a także stan trzeźwości kierującego. Zapowiadają surowe kary dla motocyklistów łamiących przepisy ruchu drogowego. Kierowanie motocyklem wymaga dużego rozsądku, wyobraźni, odpowiedzialności oraz umiejętności i doświadczenia. Wystarczy chwila brawury by doszło do tragedii.

Podczas prowadzonych działań prewencyjno – kontrolnych na drogach naszego powiatu, policjanci kontrolować będą także zachowanie kierujących samochodami wobec motocyklistów. Policjanci apelują o wzajemny szacunek na drodze oraz bezpieczne, ostrożne wykonywanie manewrów. Korzystanie z lusterek bocznych i odpowiednio wczesne sygnalizowanie manewru to podstawa – niestety niektórzy kierowcy o tym zapominają. Utrudnianie lub tamowanie ruchu poprzez niesygnalizowanie manewru lub błędne sygnalizowanie jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości 200 zł. ( art. 22 ust. 5 p.r.d.).

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony