Aktualności

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Klwowie

Data publikacji 03.03.2017

Dzisiaj w Zespole Szkół Samorządowych w Klwowie, blisko 200 uczniów otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Policjanci, strażacy i przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa oraz w sposób praktyczny pokazywali jak bezpiecznie jeździć na rowerze, jak udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej i zachęcali do noszenia odblasków.

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego.  Do kampanii aktywnie włącza się również Policja i Straż Pożarna. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

Dla uczniów klas podstawowych i gimnazjum, czekał specjalny rowerowy tor przeszkód przygotowany przez pracowników radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze poprowadzili zajęcia przygotowujące młodzież do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Po krótkim wprowadzeniu młodzież mogła w sposób praktyczny spróbować podjęcia resuscytacji pod nadzorem strażaków. Natomiast policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze omówili zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”.

Uczestnicy kampanii, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni na drogach, a tym samym bardziej bezpieczni.

Uroczystość zaszczycili goście: Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Zbigniew Gołąbek, Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu – Zbigniew Mazurkiewicz, Wójt Gminy Klwów – Piotr Papis oraz gospodarze Zespołu Szkół Samorządowych w Klwowie – Edyta Sobczak i Małgorzata Kopczyńska.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony