Aktualności

Spotkania w szkołach przed feriami

Data publikacji 10.02.2017

Przysuscy policjanci przygotowują dzieci i młodzież do bezpiecznych ferii, które w tym roku dla naszego województwa rozpoczynają się 13 lutego. W związku z tym udają się do szkół na terenie powiatu, gdzie prowadzą działania prewencyjno - edukacyjne.

Zbliżają się ferie zimowe, które w województwie mazowieckim rozpoczynają się 13 lutego i potrwają do 24 lutego 2017 r. Funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi przysuskiej Policji w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży prowadzą działania prewencyjno – edukacyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2017”. W celu realizacji działań, odwiedzają szkoły na terenie powiatu, gdzie spotykają się z uczniami i gronem pedagogicznym. Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą, policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa, które mają na celu przybliżenie zagrożeń z jakimi mogą się spotkać korzystając z zimowego wypoczynku. Przestrzegają przed korzystaniem z lodowisk na zbiornikach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ulic. Policjanci omawiają też zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, ze szczególnym naciskiem na noszenie elementów odblaskowych, a także właściwego zachowania się podczas wypoczynku zimowego.

W okresie poprzedzającym ferie, policjanci przeprowadzili 72 spotkania z dziećmi, młodzieżą oraz gronem pedagogicznym w szkołach i ośrodkach młodzieżowych na terenie powiatu przysuskiego.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony