Aktualności

„Bezpieczne Wakacje” – edukacyjne spotkania z policjantami

Data publikacji 05.06.2019

Przysuscy policjanci spotykają się z uczniami szkół naszego powiatu. Rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie w czasie wakacji i uczulają na czyhające zagrożenia. Spotkania odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku. Przysuscy policjanci ruszyli z cyklem spotkań, którym towarzyszy hasło ,,Bezpieczne Wakacje''. O bezpieczeństwie policjantki z Zespołu Profilaktyki rozmawiały z uczniami z Zespołu Szkół Nr 1, im. Jana Pawła II w Przysusze oraz z wychowankami Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Kolonii Szczerbackiej i Rusinowie Koneckim.

Podczas wizyt w szkołach mundurowi rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Przypominają, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Mundurowi uczulają na zagrożenia związane z kontaktami z osobami nieznajomymi czy sięganiem po różnego rodzaju używki.

Wakacje to doskonała okazja do wyjazdów poza granice Polski. Bez względu na to jaki jest powód wyjazdu, pamiętajmy, żeby zawsze zachować czujność. O tym jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi, przypominali funkcjonariusze policji podczas spotkania z młodymi ludźmi.

Ważnym elementem spotkań jest również przypominanie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. W ten sposób stróże prawa starają się uświadomić dzieci i młodzieży, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie wolnych od szkoły dni nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych niespodzianek.

Policjanci korzystając z okazji przypomnieli także o dostępnych aplikacjach internetowych, służących poprawie bezpieczeństwa, takich jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda” oraz promowali wśród młodych ludzi służbę i zasady doboru do Policji.

 

asp. Aneta Wilk

 

Powrót na górę strony