Aktualności

Podsumowanie działań „TRUCK & BUS”

Data publikacji 16.10.2018

Zakończyły się policyjne działania pod nazwą „TRUCK & BUS”. Policjanci skontrolowali 31 pojazdów, w tym 14 autokarów i 4 samochody ciężarowe. Akcja skierowana była głównie do kierowców pojazdów ciężarowych oraz przewoźników wykonujących transport osób.

Poniedziałkowe działania „TRUCK-BUS”, rozpoczęły się o 6.00, a zakończyły późnym wieczorem. Policjanci sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizację czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia.

W efekcie prowadzonych działań mundurowi skontrolowali 31 pojazdów. Skutkiem lekceważenia przepisów było zastosowanie wobec kierujących pouczeń. Aż w 11 przypadkach dotyczyły one przekroczenia limitu prędkości. W czasie działań zatrzymany został również 1 dowód rejestracyjny.

Celem strategicznym niniejszej akcji było przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego oraz w zakresie przewozu osób i rzeczy. Wzmożone i częste kontrole, niewątpliwie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony