Aktualności

Bezpieczeństwa ciąg dalszy …

Data publikacji 24.09.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze kontynuują w szkołach i przedszkolach spotkania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa. Tym razem odwiedzili najmłodszych z Samorządowego Przedszkola w Ninkowie oraz uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gielniowie. Mundurowi mówili o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi, policjanci drogówki oraz policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Komendy Powiatowej Policji w Przysusze przeprowadzili dla dzieci spotkania pn. „Bezpieczeństwo dziecka na drodze”. Spotkania zorganizowane zostały w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”.

Policjanci opowiadali o zasadach zachowania się na drodze oraz o zagrożeniach, z jakimi dzieci mogą się spotkać w drodze do przedszkola i szkoły. Mundurowi zwrócili uwagę na znaczenie kamizelek oraz innych elementów odblaskowych. Funkcjonariusze podkreślali, że najważniejsze jest własne bezpieczeństwo i zachowanie ograniczonego zaufania wobec  kierowców jak i innych osób obcych. W trakcie spotkania mundurowi objaśniali do czego służą numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Zdobytą wiedzę przedszkolaki i uczniowie podstawówki szkolili na drogach, znajdujących się w pobliżu szkół.

Nie zabrakło tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku, kontaktu z osobą obcą oraz co należy zrobić, gdy zaatakuje agresywne zwierzę.

Pamiętajmy więc, aby utrwalać w dzieciach wrażliwość na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Dzieci są świetnymi obserwatorami i najczęściej uczą się poprzez przykłady z życia wzięte.

Wspólne działania podejmowane przez szkołę i Policję mają szansę poprawić bezpieczeństwo każdego dziecka i przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków oraz niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony