Aktualności

Z wychowankami o bezpieczeństwie

Data publikacji 19.09.2018

Działania „Bezpieczna droga do szkoły” to doskonała okazja, aby przypomnieć zasady obowiązujące podczas poruszania się po drodze. Policjantka z przysuskiego Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii spotkała się w wychowankami placówek młodzieżowych, aby porozmawiać m. in. o bezpieczeństwie drogowym.

Realizowane przez Komendę Powiatową Policji w Przysusze założenia działań „Bezpieczna droga do szkoły” nie odnoszą się tylko do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Osoby w każdym wieku narażone są na niebezpieczeństwo na drodze, dlatego też policjantka z przysuskiej komendy spotkała się z wychowankami placówek wychowawczych. Młodzi ludzie z placówek MOW w: Kolonii Ossa, Kolonii Szczerbackiej, Rusinowie Koneckim, Pogroszynie i Goździkowie dowiedzieli się także jak uniknąć zagrożeń wynikających z przypadkowych znajomości zawieranych w internecie czy też w „realu”.

Poruszone zostały również zagadnienia przemocy i agresji rówieśniczej, cyberprzemocy, jak również odpowiedzialności za popełniane czyny karalne. Policjantka mówiła również o skutkach prawnych i zdrowotnych spożywania alkoholu i zażywania środków odurzających i dopalaczy.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony