Aktualności

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Data publikacji 06.09.2018

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, w tym „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!” policjantka z Zespołu Profilaktyki Komendy Powiatowej Policji w Przysusze, przeprowadziła spotkanie z uczniami klas I Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przysusze oraz z rodzicami przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Antoninek” w Borkowicach. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły" jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, zwłaszcza do rodziców i nauczycieli, na których ciąży ob

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest jednym z priorytetowych zadań, przed którym staje nie tylko Policja, ale również inne instytucje, którym dobro młodego pokolenia nie jest obojętne. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana jest przez Komendę Powiatową Policji w Przysusze. Dziecko idąc do szkoły, wracając ze szkoły do domu, bawiąc się na podwórku, przebywając samo w domu może stać się ofiarą przestępstwa lub nieszczęśliwego wypadku. Zagrożenia ze strony kierujących pojazdami, kontakt z osobą obcą, to kilka z wielu niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci, pozostające bez opieki rodziców. Brawura, lekkomyślność, brak doświadczenia, a także nieświadomość istniejących niebezpieczeństw – może skutkować niejednokrotnie tragicznymi wydarzeniami.

Przysuscy policjanci wychodząc naprzeciw wymienionym problemom w trakcie spotkań z przedszkolakami oraz dziećmi z najmłodszych klas rozmawiają o tym jak unikać zagrożeń na drodze, w domu, na podwórku oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania z nieznajomymi.

Z rodzicami najmłodszych uczestników ruchu drogowego, policjantka z Zespołu Profilaktyki rozmawiała o zasadach obowiązujących w poruszaniu się po drogach. Przygotowana prezentacja pn. „Rola rodzica w wychowaniu komunikacyjnym dziecka”, była kwintesencją omawianego zagadnienia.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony