Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” – spotkanie z przysuskimi przedszkolakami

Data publikacji 05.09.2018

Wraz z nowym rokiem szkolnym policjanci rozpoczęli ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przemieszczającym się do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania.

Funkcjonariuszka z Zespołu Profilaktyki Komendy Powiatowej Policji w Przysusze, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedziła we wtorek przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Przysusze. Podczas spotkania szczególną uwagę policjantka zwróciła na zasady obowiązujące przy przewożeniu dzieci samochodem i jak należy zachować się jeżdżąc rowerem, na obowiązek noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych lub kamizelek. Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych i umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi.

Następnie przedszkolaki razem z policjantką udali się na przejście dla pieszych, gdzie odbyły się praktyczne ćwiczenia na pasach. Policjantka pomagała przechodzić przez jezdnię i dbała, aby każde dziecko w prawidłowy sposób reagowało na drodze. Kierowcom, za pomocą specjalnych plakatów, dzieci przypominały o zachowaniu szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych. A wszystko to, w ramach kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”. Dzieci z dużym zaangażowanie brały udział w zajęciach i chętnie odpowiadały na pytania.


asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony