Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły” – spotkania z policjantkami

Data publikacji 04.09.2018

Od 3 września trwają ogólnopolskie działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na drogach prowadzących do szkół i placówek oświatowych oraz edukacja w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przysuscy mundurowi aktywnie włączyli się w przedsięwzięcie. Policjanci m.in. prowadzą prelekcje z przedszkolach i szkołach podstawowych.

Jednym z podstawowych zadań realizowanych przez policjantów jest edukacja dla bezpieczeństwa. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” przysuscy mundurowi odwiedzają przedszkola i szkoły podstawowe, w których prowadzą zajęcia dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły i nie tylko.

W poniedziałek najmłodsi z przedszkola „Antoninek” w Borkowicach oraz z podstawówek w Skrzyńsku i Rozwadach spotkali się z dzielnicową oraz policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną. Funkcjonariuszki zorganizowały zajęcia teoretyczno-praktyczne dla dzieci i młodzieży. Przybliżyły zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby a także omówiły zagadnienia związane z ruchem drogowym, w tym elementarne zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym w obszarze zabudowanym i poza nim.

Grono pedagogiczne i rodzice mieli okazję obejrzeć i omówić treść przygotowanej na zajęcia prezentacji multimedialnej – „Rola rodzica w wychowaniu komunikacyjnym dziecka”.

Miłym zakończeniem spotkania było wykorzystanie przekazanej przez policjantki wiedzy w praktyce. W rejonie przejść dla pieszych najmłodsi, pod czujnym okiem mundurowych, uczyły się prawidłowego przez nie przejścia. Ponadto uświadamiały kierowców, jak ważnym elementem jest zachowanie czujności w rejonie przejść dla pieszych. Pomogła im w tym Zebra, zwierzę promujące kampanię „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”

 asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony