Aktualności

„Bezpieczne Przejście” – lipcowe podsumowanie

Data publikacji 04.08.2018

W lipcu, policjanci przysuskiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczne przejście”, ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Mieszkańcy mogli spotkać mundurowych w rejonach oznakowanych przejść dla pieszych.

Ideą działań „Bezpieczne przejście” jest wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, zwłaszcza na oznakowanych przejściach, ale również miejsca, gdzie odnotowano wypadki drogowe z udziałem pieszych. Do najczęstszych wykroczeń godzących w bezpieczeństwo pieszych, należą w dalszym ciągu parkowanie pojazdów w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych. Zaparkowane w ten sposób pojazdy ograniczają widoczność pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych, ale również opóźniają reakcje samych kierowców którzy dojeżdżają do przejścia na które wchodzi pieszy. Policjanci ujawnili 3 przypadki takiego nieodpowiedzialnego parkowania. Trzech kierujących ukarano mandatami za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych.

Piesi również popełniają wykroczenia i do podstawowych błędów, jakie obserwują policjanci należy przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych oraz w miejscach niedozwolonych. Łącznie w działaniach 4 pieszych popełniło wykroczenia, za które 2 zostało pouczonych, natomiast 2 ukaranych mandatami karnymi.

 

 

st. sierż. Izabela Górazdowska

Powrót na górę strony